Czyj to numer telefonu – sprawdź za darmo

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania ksiąg z numerami, gdyż one już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej rzeczywistości znajdziemy już specjalne strony internetowe, jakie interesują się jedynie numerami – poznają je, określają i piszą, do kogo one należą. Zajrzyjmy więc na taką witrynę , a potem wklepmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że szybko otrzymamy odpowiedź mieszczącą informacje na temat danego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są uzupełniane nie tylko przez ich twórców, bo także przez zwykłych ludzi. Oni komentują numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy są one niegroźne. My sami także możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, aby w pewnym stopniu uprościć życie innym ludziom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych pokaże nam konkretnie, kto jest właścicielem danego numeru, dlatego musimy jedynie wziąć informacje z tych witryn. Róbmy tak za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy możemy bez obaw odbierać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.

Sprawdzanie numeru telefonu

Choćby nawet nasza księga z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie mamy numerów do wszystkich ludzi, jacy przebywają na tym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki widnieje nieznana kombinacja cyfr.

Zwykle w tego typu momentach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie lubimy rozmawiać z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto jest jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie każde obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli mamy dostęp do Internetu, samodzielnie sprawdzimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać nieznany numer do popularnej strony szukającej albo od razu skorzystać z witryny, która interesuje się testowaniem oraz opisywaniem rozmaitych numerów. Ona właśnie powie nam, co to za numer i do kogo on prawdopodobnie należy. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet tego typu dziwne telefony. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek zablokować telefon kolegi, który potrzebuje naszej porady.

znajdz nr tel

Patrzysz na własny telefon komórkowy i zauważasz, że telefonował do ciebie jakiś numer, którego kompletnie nie znasz. Myślisz, Co to za numer, a później wypytujesz o niego bliskich przyjaciół. Znajomi również nie wiedzą, jaki to numer, więc decydujesz się na niego zadzwonić, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam co? Następny wyłudzacz, jaki próbuje cię namówić na wybór nieużytecznego produktu. Z pewnością kojarzysz tego rodzaju sytuację, więc następnym razem wolałbyś jej się ustrzec, dowiadując się, Co to za numer, bez konieczności telefonowania. Zrób tak, a uchronisz się przed nieprzyjemnymi zdarzeniami.

Wbrew pozorom to bardzo istotne, aby informować się, jaki to numer, zamiast pod niego telefonować. Jeśli bowiem numer telefonu byłby własnością jakichkolwiek naciągaczy, za pojedyncze zadzwonienie można by było zapłacić ogromną kwotę pieniędzy. Warto więc samemu zobaczyć, Co to za numer, wpisując go do pustego pola odpowiedniej strony internetowej. Jeśli dokładnie tak zrobisz, dowiesz się, jaki to numer, skąd on telefonuje i czy może być bezpieczny. Wiedząc już, Co to za numer, z pewnością poczujesz się pewniej.

Zwykle lepiej nie odbierać dziwnych telefonów, skoro w każdej chwili można sprawdzić, jaki to numer, i dodatkowo odnaleźć go szybko, bezproblemowo i za darmo. Każdy powinien więc znać adres witryny wirtualnej (przykładowo phone lookup), dzięki której zobaczy, Co to za numer i określi jego bezpieczeństwo.