Jaki numer telefonu dzwonił?

Kto dziś dzwonił

Choćby nawet nasza książka telefoniczna jest wypełniona po brzegi, na pewno nie mamy numerów do wszyściutkich ludzi, którzy żyją w naszej okolicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej komórki pojawia się obca mieszanka liczb.

Zwykle w takich momentach najzwyczajniej odrzucamy telefon, ponieważ nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. Jak więc to sprawdzimy?

Nie musimy na początku biec na komisariat, skoro przecież nie każde dziwne połączenia wykonywane są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu będzie przynależeć do człowieka z naszej paczki przyjaciół, który po prostu kupił nowy telefon komórkowy albo zmienił swojego operatora.

A jeśli mamy dojście do Internetu, sami sprawdzimy bez problemów, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej albo od początku skorzystać z witryny, która zajmuje się badaniem oraz opisywaniem różnych numerów. To ona tylko powie nam samym, co to za numer oraz do kogo on może należeć. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak powinniśmy odbierać nawet tego typu niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy niechcący zablokować telefon przyjaciela, który potrzebuje naszej porady.

wyszukiwanie numeru telefonu

Od razu zaniechajmy przeglądania książek z numerami, bo one już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Dobrze zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy dziś odrębne portale wirtualne, jakie zajmują się jedynie numerami – poznają je, określają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Zajrzyjmy więc na taką stronę , a następnie wklepmy do jej rubryki numer, który ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko otrzymamy odpowiedź zawierającą dane na temat danego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są uzupełniane nie tylko przez swoich twórców, bo także przez zwykłych ludzi. To oni komentują numery, określają, do kogo one mogą należeć i ustalają, czy są one bezpieczne. My również możemy publikować komentarze o nietypowych właścicielach numerów, by w pewnym sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno powinniśmy to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, postarajmy się zwyczajnie znaleźć go przez internet. Wiele witryn internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być właścicielem takiego numeru, więc musimy tylko skorzystać z tych stron. Czyńmy tak za każdym razem, gdy będziemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.

kogo to numer telefonu komórkowego

Komórki zaistniały na rynku już mnóstwo miesięcy wstecz, a mimo to dalej są wyjątkowo znanymi sprzętami. Ludzie telefonują z nich praktycznie bezustannie, by porozumieć się ze znajomymi, wysłać im wiadomość albo usłyszeć czyiś głos. Jednakże nawet te niezwykłe telefony mogą być czasami pewnym zagrożeniem, ponieważ z nich dzwonią również oszuści oraz wyłudzacze. To oni telefonują z obcych numerów, które mimo wszystko da się dość prędko odkryć.

Oczywiście najprościej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednak często tego typu krok nie będzie zbyt efektywny. Jeżeli on nie działa, ponieważ dzwoniący nie odbiera, trzeba inaczej rozpoznać, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba więc wpisać numer do wyszukiwarki internetowej i wejść potem na różne portale, by poznać rozmówcę. Istnieją już nawet specjalne witryny wirtualne, jakie skupiają u siebie praktycznie wszystkie podejrzane numery, opisują je oraz wystawiają im oceny. Internauta może z tych stron skorzystać, a także własnoręcznie stworzyć opinię o wybranym numerze. A jeśli nawet specjalna witryna nie posłuży danej osobie, a ją dalej będą nękać głuche telefony, w każdej chwili może ona zgłosić się na komendę. W skrajnych momentach na pewno powinno się tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz poznać dane osobowe nieznanego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie są przecież niczym przyjemnym, więc trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych czasach praktycznie wszystko da się już spokojnie rozwiązać. Nawet teoretycznie obce numery da się szybko rozpoznać, by ocenić, czy są one na sto procent bezpieczne. W takim celu należy wejść na odpowiednią stronę (np. reverse phone lookup free), zatelefonować pod nieznany numer albo nawiązać kontakt z komendą.